Obecny, murowany z miejscowego kamienia, kościół zbudowany został w latach 1924-1928, przez proboszcza ks. Stanisława Jeża. Po jego śmierci, prace nad wykończeniem wnętrza świątyni, kontynuował ks. Karol Wójcik. Kościół poświęcony został 3 maja 1928 roku, a konsekracji dokonał w roku1956 ks. bp Franciszek Jop, wikariusz kapitulny w Krakowie.
Kościół ( prawdopodobnie zaprojektowany przez architekta krakowskiego Franciszka Mączyńskiego ) jest budowlą trójnawową, nawa środkowa jest wyższa od bocznych. Elewacja świątyni jest tynkowana, naroża ścian i oprawy okien wykładane są kamieniem. Dwukalenicowy dach, niższy nad prezbiterium, kryty jest blachą; podobnie blaszany jest graniastosłup hełmu wieży nakryty kopułą i zwieńczony latarnią. Na lewo od wejścia pod wieżą zawieszony jest krucyfiks, a po stronie prawej ustawione są figury szopki. Prezbiterium nakrywa sklepienie kolebkowe, zaś stropy naw są płaskie. Ozdobą tych stropów jest betonowe, poprzeczne belkowanie. W okna prezbiterium wprawione są witraże z postaciami świętych: Teresy od Dzieciątka Jezus i Stanisława Kostki. Polichromia w prezbiterium wyobraża apostołów Piotra i Pawła oraz świętych Wojciecha i Stanisława. We wgłębieniach nad drzwiami do zakrystii namalowane zostały popiersia św. Andrzeja Boboli i św. Jadwigi Śląskiej. Na stropie prezbiterium dojrzeć można wielkanocnego Baranka. W nawie głównej rozmieszczeni zostali czterej Ewangeliści, a ponad nimi znajdują się tonda z polskimi świętymi. Malowidła w nawach bocznych odnoszą się do scen znanych z Ewangelii. Polichromia ta jest dziełem braci Eryka i Kazimierza Mrowców z Bronowa. W prezbiterium domalowano postacie: bł. Jana Pawła II i św. s. Faustyny Kowalskiej.
W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Królowej Polski z 1928 roku. Zasłoną jest obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oba obrazy namalował ks. Józef Kaczmarczyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mensę ołtarzową z kamienia, zaprojektowaną przez Franciszka Mączyńskiego, wykonał Benedykt Broniszewski z Krakowa. W roku 1971 księża sercanie z Krakowa przekazali do kościoła dwa ołtarze, które ustawiono jako boczne. Znajdują się w nich obrazy Świętej Rodziny i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Organy 25-głosowe sprawione zostały w roku 1969. Całości wyposażenia dopełniają żyrandole i stylowe ławki.